Wyjazd na konferencję bez niespodzianek

Dla każdego z nas wyjazd na konferencję do innego miasta wiąże się z pewną dawką niepewności i strachu. Wielu z nas martwi się wystąpieniami publicznymi, inni z kolei kwestami technicznymi – takimi jak zakwaterowanie, czy dojazdy. Aby uniknąć nieprzyjemności warto zaplanować wyjazd już wcześniej.

Przede wszystkim porozmawiaj o wyjeździe z szefem. Dowiedz się dokładnie jaki charakter będzie miał wyjazd oraz ile osób weźmie w nim udział. Sprawdź termin w swoim kalendarzu i wybierz najdogodniejszy środek transportu. Jeżeli konferencja odbywa się za granicą najdogodniejszym środkiem będzie samolot, lub pociąg. Warto zarezerwować bilety dużo wcześniej, ponieważ obniży to koszty podróży. Jeżeli natomiast podróż ma objąć tereny naszego kraju warto pomyśleć o takim miejscu jak wypożyczalnia aut Poznań, Kraków, czy Warszawa, ponieważ taki sposób podróżowania będzie dla nas dogodniejszy, a my jako bardziej mobilni będziemy czuć się bardziej komfortowo. Własne auto, to w końcu większy prestiż, a więc z pewnością podniesie to nasze poczucie własnej wartości, a także lepiej wpłynie na wizerunek firmy. Własne auto to także świadomość wolności, dzięki niemu nie musimy jeździć środkami komunikacji miejskiej i wiemy, że zawsze zdążymy na czas na każde spotkanie. Możemy także szybciej zwiedzić nowe miasto i odwiedzić ciekawe miejsca.

Inne rzeczy o które warto zadbać to hotel i wyżywienie. W zasadzie należy to do roli szefa, ale różnie to bywa. Być może warto samemu zorientować się, gdzie najlepiej się zakwaterować. Jaki hotel znajduje się w centrum, lub w miejscu naszych spotkań. Kolejną kwestią jest merytoryczne przygotowanie do wyjazdu. Warto dowiedzieć się dokładnie i zgłębić temat naszej wizyty w naszym miejscu, aby nie zostać zaskoczonym żadnymi dziwnymi pytaniami, które mogłyby nas wpędzić w zakłopotanie. Ostatnia kwestia to pewność siebie, jeżeli brakuje ci jej być może odpowiedni strój czy fryzura sprawią, że w końcu poczujesz się w swojej skórze i staniesz się prawdziwym biznesmenem.