Rower bardzo kobiecy

 

rowery damskieJeszcze od niedawna szczytem mody było poruszanie się po przestrzeni miast popularnymi „góralami”, zaopatrzonymi w skomplikowane systemy przerzutek, mocne ramy oraz typowo „męski” wizerunek, podczas gdy klasyczne damki lądowały w piwnicach obrastając w pajęczyny oraz kolejne warstwy kurzu. Od momentu jednak, kiedy panie postanowiły wyciągnąć swoje rowery na światło dzienne, z pomocą producentów sprzętu kolarskiego udało się przekuć wady w zalety sprawiając w taki sposób, że odrzucane do niedawna rowery miejskie odzyskały należne im miejsce i podbiły serca kobiecej części populacji, pozwalając im na dopasowanie swoich jednośladów do swojego wizerunku, stylu życia oraz bezpośrednich oczekiwań. Dzięki rosnącym w siłę kampaniom społecznym, które zachęcają nas na każdym kroku do troski o środowisko oraz dbania o swoje własne sylwetki oraz modzie, jaka pojawiła się wśród gwiazd kina i muzyki, a także wszelkiego rodzaju akcesoriów i dodatków, posiadanie własnego roweru o prostej ramie i oryginalnym designie stało się niezwykle cenne.

Podział na rowery damskie i męskie nie wynikają tylko i wyłącznie z kaprysów producenckich, ale z różnic fizycznych pomiędzy płciami. Kobiety są dużo lżejsze od mężczyzn, mają też inny kształt sylwetki oraz węższe stopy, przez co rower przeznaczony specjalnie na ich potrzeby musi w pełni im odpowiadać tak, aby poruszanie się za jego pośrednictwem było maksymalnie komfortowe. Klasyczne damki posiadają także głęboko wygiętą ramę umożliwiającą paniom poruszanie się rowerem w spódnicach oraz sukienkach, co nie byłoby możliwe na rowerach męskich. Oczywiście idealnie dobrany rower może być nie lata wyzwaniem, przede wszystkim dlatego, ze każda kobieta jest inna i każda posiada swoje własne oczekiwania wobec tego typu urządzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest więc – podobnie zresztą jak ma się to w przypadku mężczyzn oraz dzieci – udanie się bezpośrednio do salonu rowerowego i wybranie spośród dostępnych propozycji właśnie tego, na którym poruszamy się najswobodniej. Najgorsze, co możemy zrobić, to kupować sprzęt na aukcjach internetowych lub całkowicie „na oko”, bez sprawdzenia czy wszystko jest z nim w porządku. Rower, podobnie jak sukienkę, najpierw trzeba przymierzyć i sprawdzić, czy wszystko nam w nim odpowiada.

Ze względu na to, że panie lubią się wyróżniać i posiadać coś, czego nie ma nikt inny, osoby zajmujące się na co dzień sprzedażą akcesoriów rowerowych zaczęły przeżywać prawdziwe oblężenie w chwili, kiedy zdecydowały się produkować akcesoria rowerowe personalizujące nasze jednoślady i sprawiające, że każdy ich aspekt – począwszy od błotników a na pokrowcach na siodełko kończąc – może być idealnie dobrany do naszego charakteru, stylu życia oraz wyznawanych poglądów. Sprzedawcy trafili więc w znakomitą niszę doskonale wpasowując się w kobiece oczekiwania i odpowiadając na ich zapotrzebowania. Każda kobieta w pierwszej kolejności powinna jednak dopasować rower do swoich potrzeb na podstawie oceny ramy oraz jej właściwego wyprofilowania. Rama nie powinna być zbyt długa, ponieważ kobiecy tułów jest zdecydowanie krótszy od męskiego i nie powinna wymagać od przyszłej rowerzystki zbytniego pochylania się podczas jazdy, ponieważ będzie to pozycja nienaturalna i przeciążająca cały układ mięśniowo-szkieletowy. Oczywiście podanie uniwersalnego wzoru na rower doskonały jest niemożliwe, dlatego też każdorazowo zaleca się wykonanie próbnej przejażdżki w celu sprawdzenia sprzętu i dopasowaniu go w taki sposób, aby był maksymalnie zgodny z oczekiwaniami, wzrostem, figurą oraz ewentualnymi dolegliwościami, z jakimi zmagamy się na co dzień.