Płytki ceramiczne i łazienki w różnych stylach

łazienka w kolorze zielonymNowoczesne płytki ceramiczne mają to do siebie, że posiadają pełną paletę kolorów oraz wzorów, dzięki czemu za ich pośrednictwem jesteśmy w stanie wyczarować praktycznie dowolne wnętrze. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia czy poczucie estetyki, dlatego też nowocześni designerzy i producenci płytek dbają o to, żebyśmy z sezonu na sezon mieli możliwość przebierania w formach i motywach przewodnich materiałów wykończeniowych naszych łazienek. Ze względu na to, że każdy naród posiada pewne cechy charakteru oraz własne upodobania, projektantom udało się wyróżnić różne typy i rodzaje łazienek, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej określić, jaki charakter powinno mieć nasze wnętrze. Spośród wielu dostępnych kategorii możemy wyszczególnić łazienki w stylu greckim, japońskim, meksykańskim czy skandynawskim, a samo pomieszczenie może być doskonałym miejscem na symboliczne przeniesienie się do innego kraju.

 

Każdy z nas posiada własne upodobania i odrębne poczucie estetyki, dlatego też producenci starają się stawać na wysokości zadania i podpowiadać nam jakie elementy możemy zapożyczyć od innych kultur tak, aby możliwe było zachowanie w swojej rodzimej formie cząstkę czegoś, zainspirowanego innymi krajami czy kulturami. Jeżeli dysponujemy dużą i przestronną łazienką możemy pokusić się o zachowanie greckiej stylistyki, która charakteryzuje się przede wszystkim dużą swobodą znaną przede wszystkim z greckich łaźni. Niezbędnym akcentem dekoracyjnym takich wnętrz są wszelkiego rodzaju kolumny i wystylizowana armatura, utrzymywana w pastelowej tonacji beżów i łagodnej pomarańczy. Meble, które będziemy wybierać powinny być drewniane z nietypowymi żłobieniami i dodatkowo ozdobione obrazami i wazonami z kwiatami. Duże lustro w złotej ramie może dopełnić dzieła sprawiając, że łazienka nabierze zupełnie innego wymiaru stając się kąpielowym pokojem.

Łazienka w stylu japońskim - podobnie – przypomina bardziej pokój, niż pomieszczenie typowo higieniczne, dlatego nie powinno w niej zabraknąć elementów wpływających na jej przytulność. Bardzo charakterystycznym elementem jest dwupoziomowa podłoga, czasami trzeba więc nieco poeksperymentować z dostępną przestrzenią. Ze względu na to, że kraj kwitnącej wiśni postrzegany jest jako ten, który żyje zgodnie z naturą, łazienka w takim stylu musi być udekorowana mnóstwem kwiatów i roślin. Bambusy i dekoracje z wikliny są w stanie dobrze oddać styl japońskiej łazienki, dlatego też także ich nie powinno zabraknąć w naszych wnętrzach. Płytki ceramiczne pozwalają na odważne łączenie i zestawianie barw, dlatego też najbardziej charakterystyczne będą czerwienie i czernie przeplatana delikatnymi barwami bieli i beżu. łazienka w stylu retro

Styl meksykański pozwala na dowolną zabawę kolorami, które dodatkowo powinny odpowiadać artystycznemu nieładowi, oczywiście w pełni kontrolowanego. Wzorzysta umywalka powinna dobrze współgrać z pozostałymi elementami znajdującymi się w łazience, dlatego też warto dobrze dopasowywać do siebie stylowe kinkiety oraz mosiężną armaturę łazienkową. Dzikość barw oraz bogata paleta odcieni jest całkowitym przeciwieństwem powściągliwego stylu skandynawskiego, który jest prosty, surowy i oszczędny w dekoracjach. Prostota i minimalizm dostrzegalne są także w kolorystyce, która obejmuje przede wszystkim biele i brak dynamicznych wzorów Taki styl lubi przede wszystkim lekkość, dlatego też jeżeli zależy nam na uzyskaniu w łazience elementu Skandynawii, powinniśmy wybierać szklane regały, delikatne szklane półki, których nie zamyka się drzwiczkami oraz przeszklone umywalki. Z takim rozwiązaniem doskonale współgrają metalowe wieszaki oraz stojaki, dlatego też dodatki takie, jak mydelniczki czy kubki na szczoteczki, powinny być wykonane ze stali nierdzewnej.