Otoczenie biurowca

W ostatnich latach firmy deweloperskie inwestują nie tylko w budowę osiedli mieszkalnych czy obiektów handlowo-usługowych. W cenie są również szeroko pojęte biurowce, które po oddaniu do użytku znajdują najemców nie tylko wśród firm polskich, ale również wśród działalności zagranicznych. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo wybrać miejsce, w którym następnie pojawi się innowacyjny, nowoczesny biurowiec. Inwestorzy muszą wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. W dużej mierze to właśnie otoczenie obiektu przyciąga potencjalnych nabywców. Wpływa na ich sympatię i zainteresowanie. W jakich miejscach opłaca się zatem stawiać kolejne biurowce? Co dla potencjalnych najemców okazuje się najważniejsze?

Strategiczne położenie w kontekście komunikacyjnym

Nowy biurowiec nie musi być zlokalizowany w centrum. Co więcej, coraz częściej odchodzi się od takich miejsc, na przykład z uwagi na korki czy brak miejsc postojowych dla samochodów. Idealną lokalizacją będzie stosunkowo niewielkie oddalenie od centrum. Nowe biurowce przy dobrych drogach dojazdowych to ogromne udogodnienie nie tylko dla pracowników i najemców, ale również dla ich potencjalnych klientów. Inwestor z reguły przed rozpoczęciem budowy sprawdza także komunikację miejską kursującą w okolicy. Ta ostatnia okazuje się niezwykle istotna dla osób niezmotoryzowanych. 

Estetyka otoczenia

Nowoczesne biurowce zachwycają interesującą elewacją zewnętrzną i nowoczesnym wyposażeniem wnętrz. Pod wieloma względami okazują się idealne dla firm ceniących sobie prestiż i dobry wizerunek. Niemniej jednak bezpośrednie otoczenie obiektów budowlanych także ma w kontekście wizerunku firmy niebagatelne znaczenie. To między innymi dlatego firmy deweloperskie decydują się inwestować w biurowce podmiejskie. Te ostatnie położone w okolicy parków i rozległych terenów zielonych odbierane są w oczach klientów bardzo pozytywnie. Zazwyczaj w takich przypadkach na rzecz zieleni rezygnuje się z parkingów naziemnych, które – jak nietrudno się zorientować – buduje się pod ziemią. Ciekawe przestrzenie biurowe znajdziemy np. na stronie http://www.wechta.pl/

Obiekty położone obok biurowca

Najemcom biur może zależeć na tym, by w okolicy znajdowały się różne obiekty handlowo-usługowe, które „zwabią” potencjalnych klientów także do biurowca. To między innymi dlatego w nowoczesnych biurowcach znajdują się nie tylko przestrzenie biurowe, ale również pomieszczenia ukierunkowane na działalności związane z handlem i różnymi usługami. Z drugiej strony firmom zależy na tym, by w okolicy nie było działalności konkurencyjnych z tej samej branży.