Oferty szkół muzycznych

Każdy rodzic pragnie by jego dziecku niczego nie brakowało, nic więc dziwnego, że wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe i pozalekcyjne cieszą się dużym powodzeniem. Najczęściej wybierane to zajęcia językowe, sportowo-taneczne, a także muzyczne. Z czego wynika popularność tych ostatnich?

Za popularnością to przemawiają dwa czynniki. Po pierwsze bogata oferta zajęć muzycznych dopasowana niemal indywidualnie do potrzeb danego dziecka. Drugim czynnikiem jest natomiast znany nie od dziś pozytywny wpływ muzyki na nasze dobre samopoczucie. Jeżeli chodzi o ofertę zajęć to odnajdziemy ją między innymi na stronie  http://szkola-kapodaster.pl.  W Poznaniu szkoła muzyczna znajduje się w przyjaznym miejscu, w pobliżu węzła komunikacyjnego centrum Wielkopolski. Jej niewątpliwą zaletą jest procesjonalne podejście do każdego uczestnika zajęć, bez względu na to, czy jest nim osoba dorosła czy dziecko. Dla każdego przygotowane zostały odpowiednie kursy na odpowiednim poziomie, który usatysfakcjonuje każdego, kto tylko zapisze się do szkoły. Na uczestników czekają m.in. zajęcia z gry na gitarze, pianinie, keybordzie, perkusji, skrzypcach, saksofonie, flecie przeprowadzone w zależności od potrzeb klienta raz lub dwa razy w tygodniu. Lekcje przeprowadzane mogą być w siedzibie firmy lub poza nią, w zależności od potrzeb klienta. Inne oferowane często w ramach szkół muzycznych zajęcia to np. lekcje rytmiki (dla młodszych dzieci) oraz poprawnego akcentowania i wysławiania się (dla osób starszych). Jak więc widać zakres oferowanych usług jest niezwykle szeroki, co sprawia iż do szkół muzycznych każdego roku zapisują się coraz nowsi członkowie.

 

Jak wspominaliśmy wcześniej drugim bodźcem, który sprawia, że szkoły muzyczne cieszą się taką popularnością jest pozytywny wpływ muzyki na nasz rozwój i nasze zdrowie. Muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Częste słuchanie muzyki, zwłaszcza klasycznej, rozbudowuje neurodalne drogi w naszym mózgu, dzięki czemu łatwiej uczymy się języków obcych, rozwijamy swoją pamięć i poczucie przestrzeni. Szczególnie istotna, zwłaszcza dla rodziców dzieci nadpobudliwych, jest informacja iż muzyka poprawia koncentrację, odpowiada za wzrost kreatywności i zapamiętywanie, usprawnia czytanie i pisanie. Jak więc widzimy może być receptą niemal na wszystkie problemy związane z wychowaniem dziecka i stać się może idealnym przewodnikiem po każdego dziecka rozwoju.