Jak zadbać o gryzonie w domu

 

Najczęściej myśląc o zwierzętach domowych najczęściej mamy na myśli psa lub kota. Okazuje się jednak, że coraz częściej gościmy w naszych domach także inne zwierzaki, jak chociażby chomiki, szynszyle czy nawet szczury. Jeszcze do niedawna nie były to zwierzęta popularne, jednak okazuje się, że od jakiegoś czasu rzeczywiście zyskują sympatię wielu rodzin. Skrzętnie wykorzystują to oczywiście sklepy zoologiczne, dlatego dziś – ku upodobaniu miłośników gryzoni – w sklepach można otrzymać wiele różnorodnych gadżetów związanych z posiadaniem wspomnianych zwierząt. Warto również wiedzieć, że coraz częściej ciekawe oferty proponują również sklepy zoologiczne występujące wyłącznie w przestrzeni internetowej. Z której opcji najczęściej korzystają jednak miłośnicy zwierząt?

Zakupy w sklepie zoologicznym w internecie

Sklepy internetowe dają miłośnikom zwierząt nowe możliwości, z których już co drugi właściciel zwierzątka domowego wydaje się regularnie korzystać. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ nierzadko jest to o wiele bardziej opłacalne i z pewnością bardzo wygodne. Karma, akcesoria czy inne elementy zamówione w sklepie zoologicznym mogą trafić do właściciela i jego pupila już na drugi dzień. Czas zamówienia związany jest oczywiście z różnymi czynnikami, na przykład z odległością, która nierzadko nie może być pokonana w czasie kilkunastu godzin. Jakby jednak nie było, niekiedy czas realizacji zamówienia potrafi być naprawdę krótki. Na stronach producentów takich jak trixie można z kolei sprawdzić, jakie akcesoria oraz jaką karmę sklepy zoologiczne proponują dla miłośników gryzoni.

Klatka czy akwarium – co wybrać

Kupując gryzonia należy zdecydować się przede wszystkim na jedną z dwóch opcji – klatkę lub akwarium, ponieważ mały zwierzak musi mieć własne miejsce, w którym będzie mógł zamieszkać. Psy czy koty mogą swobodnie poruszać się po domu, jednak dla mniejszych pupili byłoby to bardzo niebezpieczne. Warto jednak co jakiś czas pod nadzorem wypuszczać zwierzaka po to, by mogło rozprostować przysłowiowe cztery łapki. Jeśli chodzi o same klatki czy akwaria warto zadbać o to, by zwierzak w środku miał dla siebie dość dużo przestrzeni, a także jakąś rozrywkę. Myszy, chomiki czy szczury uwielbiają dla przykładu kręcone koła, w których mogą biegać i spalać zdobyte kalorie. Warto również zadbać o to, by pupile miały co jeść i pić. W sklepach zoologicznych można dla przykładu zakupić specjalne pojemniki, które same się uzupełniają. Dzięki temu, nawet gdy jednego dnia zapomnimy nakarmić zwierzaka, nie będzie on pozbawiony podstawowej opieki. Nie należy jednak z wyjątków czynić reguły, ponieważ o swojego pupila powinniśmy dbać każdego dnia.

Wybór zwierzaka – rodzaje gryzoni 

Gryzonie to nazwa ogólna, pod którą kryje się naprawdę wiele gatunków. Najczęściej wybiera się oczywiście chomiki,  ponieważ są to miłe i wdzięczne zwierzątka, które w dodatku nie wymagają zbyt dużej uwagi. Coraz częściej można jednak zauważyć, że fascynujemy się na przykład szczurami, które nota bene można w bardzo łatwy sposób wytresować podobnie jak tresuje się na przykład psa. Szczury nie uciekają od swojego właściciela, dlatego mogą swobodnie podróżować na przykład na ramieniu człowieka. Bardzo wdzięcznymi zwierzętami są na przykład szynszyle, które najprościej rzecz ujmując stanowią połączenie zająca oraz wiewiórki – przynajmniej tak się na pierwszy rzut oka wydaje, gdy za pierwszym razem widzimy to wyjątkowe zwierzę. 

Niezależnie od tego, jakie zwierzątko gości w naszym domu, należy pamiętać o jednym – każde żywe stworzenie zasługuje na szacunek i uwagę, dlatego kupując pupila należy zapewnić mu maksymalną opiekę. Wiąże się z tym między innymi zakup klatki czy akwarium oraz podstawowych akcesoriów, które pomogą zadbać o zwierzątko. Warto korzystać z różnego rodzaju sklepów zoologicznych, na przykład tych internetowych, ponieważ dzięki nim szybko i sprawnie dokonamy niezbędnych zakupów, pozwalających dobrze zadbać o domowego pupila.